
Odmah nakon što je prošle godine Sebastian Vettel postao najmlađi dvostruki šampion sveta u Formuli 1, Infiniti je objavio da će koncept vozilo Infiniti FX Sebastian Vettel concept sa poslednjeg Salona automobila u Frankfurtu ući u proizvodnju.
Ipak, tada još nije poznato kada će takav FX tačno biti dostupan kupcima i koliko primeraka će biti proizvedeno.

Sada je na Salonu automobila u Ženevi i zvanično saopšteno da će biti proizvedena ekskluzivna serija od samo 200 komada i da će ispopruke startovati početkom 2013. godine. Cena se u vesti ne navodi.
Podsećanja radi, ovaj beli FX se odlikuje novim elementina na eksterijeru (poput crnih alu točkova od 21 inča, prednjeg spojlera, pragova, zadnjeg difuzora i zadnjeg krovnog spojlera od ugljeničnih vlakana), doteranim kožnim enterijerom, a tu su i zatamnjena stakla, LED dnevna svetla napred i posebne oznake.
FX Sebastian Vettel će pokretati V8 motor od 420 konja, a najavljuje se maksimalna brzina od 300 km/h.
Ivan Mitić – Autoblog.rs