home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Renault je odlučio do odloži lansiranje električnog modela Zoe kako ovaj automobil i Clio 4, koji je imao svetsku premijeru u septembru, ne bi ugrozili jedan drugog tokom promotivne kampanje.

Iako se na serijski model čekalo dve godine, Zoe je odložen za kraj 2012. godine, kako bi se Renault fokusirao na marketnšku kampanju promovisanja četvrte generaciji modela Clio.

Novi Clio predstavlja "zlatnu koku" na kojoj Renault planira da ostvari veliki profit i ne želi da bilo šta, pa ni njihov elektromobil eventualno ugrozi finansijsku dobit kompanije.

Kompletan članak na sajtu B92.net

Foto: arhiva Autoblog.rs / Renault 



čitanja : 821



Komentari

Totalna glupost kao da oba auta nisu iz iste kuce.

Autor bk 22 Nov 2012, 14:12

Pa da,ali kako da konkurisu jedan drugome kad je Clio klasicni auto sa konvencionalnim motorom,a Zoe elekromobil i pritom dosta skuplji od Clia i manji?

Autor milan 22 Nov 2012, 14:55