
Kineski Great Wall (koji je prošle godine otvorio fabriku u Bugarskoj - o tome više OVDE) najavljue da će za nekoliko godina početi sa prodajom svojih vozila i u SAD-u.
Iz kompanije je saopšteno da će sa prodajom vozila u SAD-u startovati "oko 2015. godine", kao i to da analiziraju i mogućnost proizvodnje u Americi.

Great Wall za ovu godinu inače planira prodaju od oko 800.000 vozila (prošle godine su plasirali 677.000 komada), od toga oko 130.000 u inostranstvu.
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Vrlo kratak prednji prepust i ublažene oštre ivice, kratak zadnji prepust, hladnjak u gornjoj zoni a ne u donjoj, visok klirens, sve je to veoma funkcionalno za izazove terenske vožnje i dubokog snega. Još da ima rupu za kurblu, lanac za bregastu i blokadu zadnjeg diferencijala, bio bi perfektan. A kakva je karoserija baš me briga.