home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Kao odgovor na turbo trocilindarski motor 1.0 EcoBoost poreklom iz kompanije Ford, francuski Renault je lansirao trocilindarski turbo-benzinski motor 0.9 TCe. Agregat se proizvodi u rumunskom mestu Mioveni, a proizvodnja je počela u drugoj polovini prošle godine.

Nedavno je Dacia objavila vest na koju može biti ponosna. U pomenutoj fabrici je proizveden motor sa rednim brojem 100.000. Rumunski proizvođač automobila očekuje, da će interesovanje za pogonski agregat 0.9 TCe biti još veće i da će uskoro biti postignut godišnji kapacitet proizvodnje od 450.000 primeraka.

Podsetimo, agregat 0.9 TCe je distupan u modelima Logan, Sandero i Sandero Stepway, pokreće i modele iz Renault game.

Motor ima zapreminu od 898 cm3, i razvija maksimalnu snagu od 90 KS i maksimalni obrtni moment od 135 Nm. Iz mesta do 100 km/h, Sandero 0.9 TCe stiže za samo 11,1 sekundu i beleži prosečnu potrošnju od samo 5,3 l/100 km.

Preuzeto sa: Automagazin.rs

Foto: Dacia



čitanja : 806



Komentari

Renault je trebao da kupi Zastavu Automobile, ali se ipak odlucio za Rumunsku Daciju. Kazu iz sentimentalnih razloga.
A mi smo i sa Fijatom zakasnili pa jos nismo stigli ni do 100.000 automobila, a kamoli motora. Svejedno, i dalje mislim da su nasi radnici bolji od Rumunskih, kao sto je i tehnologija koju imamo pod Talijanima.

Autor B.M. 06 Avg 2013, 22:50

Šteta što ne napisaše da ta haj-tek mašina u sanderu može da piči celih 169 (a u kliju je i malo sporiji i tromiji,pa ubrzava za 12,2 sekundu).
Realno,nema tu u praksi ni snage,ni elastičnosti,a najmanje deklarisane potrošnje goriva. Jadan motor,ko i svi ostali njemu slični

Autor dokker 06 Avg 2013, 23:11

0.9 TCE je jako elastičan i ekonomičan motor. Mnogo je bolji po karakteristikama od 1,4 atmo koje nudi konkurencija, a potrošnja je manja i za 3-4 litra.

Autor bumbar 07 Avg 2013, 19:03