home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Sjajne vesti za marku Peugeot stižu sa francuskog tržišta, gde je nedavno lansiran novi model 308. U oktobru je marka Peugeot ostvarila rast registracija od 11% na tom tržištu i 17,5 % tržišnog udela.

Taj uspeh je rezultat i uspešnog lansiranja novog modela Peugeot 308, ali i modela 2008.

Novi 308 je od svoje komercijalizacije na francuskom tržištu zabeležio već 11.500 narudžbina, od čega 60% otpada na više pakete opreme. U oktobru je to bio najprodavaniji automobil u svom segmentu na tom tržištu.

Peugeot 2008 je takođe u oktobru bio najprodavaniji automobil u svom segmentu na francuskom tržištu sa 5.300 registracija i tržišnim udelom od 3,2%. Na evropskom tržištu taj model je do sada ostvario ukupno 65.450 narudžbina, od čega više od polovine u Francuskoj.

Izvor: Autonet.hr

Foto: arhiva Autoblog.rs / Peugeot



čitanja : 1084



Komentari

Možda su ti ljudi pre kupovine novog 308 gledali samo spolja? Teško da su unutra prethodno seli otvorenih očiju.

Autor monocoque 15 Nov 2013, 17:34

Vrlo siromasan osnovni paket opreme. Kad vidim sta Golf nudi u osnovnom paketu prosto da se zapitas ko je tu VW. Morao je onaj tacskrin biti standard, iako mi se cini da je jako spor, kasno reaguje prilikom dodira, a nekad cak ni ne registruje. Sve u svemu moralo je biti bolje

Autor Dakara 15 Nov 2013, 19:25

Mozda je dobro to sto je u klo varijanti skup, a u visim paketima jos skuplji. Da se zavarati da vredi toliko (ko veli, ako kosta toliko mnogo, nek je ruzan, mora da je mnogo dobar, a na zalost, nije).

Autor Fordovac 16 Nov 2013, 00:40