
Kako prenosi Tanjug, razgovori između predstavnika vlade i delegacije proizvođača specijalnih vozila "Sisu auto" iz Finske o preuzimanju FAP-a biće nastavljeni ove nedelje.
Kako je saopštilo poslovodstvo FAP-a, razgovori će biti nastavljeni 14. i 15. maja u Vladi Srbije.
Nakon ovog razgovora biće izvesnija situacija o sudbini FAP-a, a za ovaj sastanak u Priboju i kolektivu vlada veliko interesovanje.
Iz FAP-a su saopštili da će u sredu biti održana i Skupština akcionara ovog preduzeća na kojoj će biti donet novi Statut preduzeća i određen konačni sastav Nadzornog odbora.
Predstavnici sindikata "Sloga", koji deluje u FAP-u, večeras će održati sastanak sa članovima, ali i bivšim radnicima ovog preduzeća koji su napustili fabriku po nekoj od ponuđenih opcija socijalnog programa.
Kako su najavili, tema ovog sindikalnog sastanka je pitanje sudbine FAP-a.
Izvor: Tanjug
Foto: arhiva Autoblog.rs / Sisu
Savetovao bi finskom Sisu, da nikako ne preuzima FAP dok vlada Srbije ne resi pitanje viska radnika i uradi potrebnu infrakstrukturu. Inace ce vam nezadovoljni radnici blokirati put i prugu, a na infrakstrukturu cete cekati jos godinama. Mene cudi da su Finci naseli, ko jos uzima fabriku u velikim gubicima, sa opremom starom preko 30 god.i radnicima pred penzijom. vise se isplati napraviti novu na livadi pored autoputa. Fiat se sto puta pokajao sto nije tako uradio.
Plus treba da se nose sa fabrickim sindikatom, kojem je najvazniji cilj da uzme sto vise para od otpremnina, jer su clanovi pred penzijom i niko ih drugi nece primiti. I oni se kao pitaju, a fabrika im propala. Pa akcionari. haha.