
Najnoviji izveštaj koji je objavljen ukazuje na to da bi zamena za Aston Martin DB9 model mogla da se pojavi u toku 2017. godine.
Ono što je takođe objavljeno jeste da bi novi model mogao da odlikuje u potpunosti nova platforma, što će omogućiti značajno manju ukupnu masu u poređenju sa trenutnom masom vozila koja iznosi 1.785 kilograma. Ipak, najzanimljivija je činjenica da će naslednik DB9 modela odlikovati Ford-ov V12 motor sa turbo punjačem. Najverovatnije će imati manju zapreminu u poređenju sa trenutnim 6.0L, dok će snaga biti povećana sa trenutnih 517KS i 620 Nm. Potrošnja goriva će takođe biti smanjena, što će samim tim dovesti i do smanjene emisije štetnih gasova.
Zvanično predstavljanje naslednika DB9 modela Aston Martin planira u toku održavanja sajma automobila u Ženevi 2016. godine.
Izvor: Moto.rs
Foto: arhiva Autoblog.rs / Aston Martin