home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Šef dizajna Alfa Romea, Alesandro Macoli, morao je da se "brani" od sve češčih napada da je novi model "Đulija" prekopirao dizajn od glavnog konkurenta BMW "serija 3".

"Nismo kopirali BMW. Inspiracija je stigla iz naše prošlosti, posebno od modela 156", izjavio je Macoli tokom svog govora u Mantovi.

Macoli je najavio odlaganje novih modela, među kojima je i "Đulija" za kraj iduće godine.

Alfa se nalazi u krizi sa prodajom pa je matični Fijat-Krajzler ograničio prodaju na samo par modela. Macoli zato smatra da će se upravo "Đulijom" postići uspeh modela "156".

Iz BMW-a nisu komentarisali novi izgled Alfa Romea.

Izvor: Vijesti.me

Foto: arhiva Autoblog.rs / Alfa Romeo



čitanja : 1149



Komentari

Čim sam je video pomislio sam da liči na BMW E90. I pomalo na Jaguar XE. A Alfa 156 je dizajnersko remek-delo te na novoj Giulii ne prepoznajem gene tog automobila.

Autor Nitro 09 Nov 2015, 15:34

Nitro,
U potpunosti se slažem
Poz

Autor Raziel 09 Nov 2015, 17:03

Kakve veze sa ovim može da ima alfa 156 sa onom smešnom i jeftinom kvakom zadnjih vrata? Ono je sramota od kvake.
Ali, često korišćena sramota, koja je unakazila mnoga načelno lepa kola, kao što su civic, HRV, Clio ...

Autor moron 09 Nov 2015, 21:53

Kombinacija BMW 3-ke i Masseratija. Nema blage veze sa 156-ticom...

Autor Miki 10 Nov 2015, 19:56