home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Kako prenosi Srna, nemačko državno tužilaštvo pokrenulo je istragu o navodnoj utaji poreza u vezi sa skandalom lažiranja emisija štetnih gasova u automobilima grupacije Folksvagen.

Istraga je fokusirana na pet Folksvagenovih radnika i odnosi se na poresku utaju od nekoliko miliona evra, rekao je portparol tužilaštva u Braunšvajgu, nedaleko od sedišta Folksvagena u Volfsburgu.

Najveći evropski proizvođač automobila priznao je 3. novembra da su lažirani i podaci o emisijama ugljen-dioksida, pored ranijeg priznanja o nameštanju rezultata testova koncentracije azotnog oksida.

Kompanija je saopštila da će troškovi plaćanja mušterijama i ostale štete usled ove malverzacije dostići dve milijarde evra.

U Nemačkoj količina emitovanog ugljen-dioksida određuje koliki će porez plaćati vozač za svoj automobil.

Izvor: Srna

Foto: arhiva Autoblog.rs / Volkswagen



čitanja : 923



Komentari

"Kompanija je saopštila da će troškovi plaćanja mušterijama i ostale štete usled ove malverzacije dostići dve milijarde evra."

Zasto bi se nesto placalo musterijama? Ako je istina da su sofveri lazirali eko normu, korisnici Vagena su placali manje dazbine.
Zasto bi sada njima trebalo bilo sta placati, ili se noviunari povode srbijanskom pravosudnom logikom gde je neretko krivac nagradjivan, a osteceni kaznjavan?

Autor vojvoda 24 Nov 2015, 22:29

Hahah pa I utaja porez, pa jel taj Das Garbage I jedan auto napravio a da nije nekog ili nesto zajebo.Znaci dno dna su.Najgori automobilski brend na Svijetu,zajebali su i Ford hahahah...

Autor Renault Terminator 24 Nov 2015, 22:47