home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Google najavljuje da će njihova divizija Waymo razviti autonomne tehnologije za proizvođače automobila, ali da tehnologiju takođe može da koristi i u svojim budućim auto projektima.

Tokom prezentacije na salonu automobila u Detroitu, izvršni direktor Waymoa John Krafcik izjavio je da Waymo, koji trenutno radi samo s Fiat-Chryslerom i Hondom, ima nameru da sarađuje i s drugim brendovima.

Krafcik je izjavio da Waymo razvija sisteme sposobne za autonomiju Level 4. To znači da vozila mogu da se voze sama i upravljaju bez ljudske intervencije, ali ne mogu to učiniti u ekstremnim uslovima kao što se može postići s autonomijom Nivoa 5.

Ipak, Waymo je uveren da može da odigra svoju ulogu u poboljšanju bezbednosti na putevima i da pomogne u smanjenu broja izgubljenih života na putevima svake godine.

Do sada su Waymovi autonomni prototipovi prešli preko 2,5 miliona kilometara na javnim putevima i svake godine se više od milijardu kilometara testiranja obavlja u simulatoru kompanije.

'Mi mislimo na poslovni model veći od jednokratne upotrebe. Donosimo na tržište platformu autonomne vožnje koja čini vožnju bezbednom i lakom za svakoga. Neke projekte možemo da odradimo sami, a neke možemo s partnerima. Poboljšavamo hardver i softver za izgradnju boljeg upravljačkog programa za potpuno autonomno vozilo', zaključio je Krafcik.

Izvor: Tportal.hr

Foto: arhiva Autoblog.rs / Waymo



čitanja : 559



Komentari