home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Carlos Ghosn

Japanski proizvođač automobila je danas smenio Carlosa Ghosna s pozicije izvršnog direktora nakon hapšenja zbog sumnje kršenja finansijskih zakona.

Ghosn je uhapšen u ponedeljak zbog sumnje da je uz pomoć direktora Grega Kellyja pet godina u zvaničnim izveštanjima navodio gotovo upola niže iznose naknada i bonusa od stvarno isplaćenih 10 milijardi jena (78 miliona evra).

Japanski poslovni dnevnik Nikkei piše da je Ghosnu isplaćeno ukupno oko četiri milijarde jena naknada koje nisu prikazane u Nissanovim finansijskim izveštajima.

Danas su iz Nissana saopštili da je odbor direktora jednoglasno doneo odluku o Ghosnovoj smeni.

"Odbor se složio da je to pitanje važno i potvrdio je kontinuitet dugotrajnog partnerstva s Renaultom", navodi se u saopštenju japanske kompanije.

Greg Kelly je takođe smenjen.

Francuski ministar privrede Bruno Le Maire će se sastati u Parizu s kolegom Hiroshigeom Sekom kako bi razgovarali o budućnosti saveza Renaulta, Nissana i Mitsubishija.

Francuska država je vlasnik 15 posto učešća u Renaultu i vlada je zatražila privremenu upravu u tom proizvođaču automobila. Ghosn trenutno nije u poziciji da upravlja grupom, izjavio je ministar Le Maire početkom nedelje. Dodao je i da su francuske vlasti proverile njegove poreske račune u Francuskoj i da nisu pronašle "ništa posebno".

Izvor: Seebiz.eu

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 731



Komentari