home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Audi Quattro

Audi je proizveo 11.452 drumska primerka Quattra, a s obzirom na to da je već prošlo 40 godina od predstavljanja, značajno je manje „preživelih“ primeraka. Zato ne treba da čudi da svaki put kada se jedan takav Quattro pojavi na aukciji cene nikako nisu male bez obzira na stanje.

Međutim, sada se na britanskim aukcijama pojavio primerak koji nema toliko visoku cenu, odnosno predviđeni iznos prodaje je između osam i deset hiljada funti. Ali, treba uzeti u obzir da je reč o automobilu koji je pronađen u štali nakon gotovo 27 godina stajanja.

Audi Quattro

Ovaj „barn-find“ je jedan od 215 Quattra proizvedenih 1985. godine, a prema slikama izgleda kao da će svaki mali delić automobila morati da bude restauriran. Poznata agencija Hagerty mu je dala ocenu jedan od pet za stanje, ali procenjuje se da jednom kada ovaj Quattro bude restauriran, mogao bi da postigne vrednost i preko 80 hiljada funti.

Audi Quattro

Aukcijska kuća Classic Car Auctions navodi da je ovaj Audi Quattro vožen redovno i tjuniran u čuvenom BR Motorsportu do početka 1990-ih godina. Zatim je 1993. godine trenutni vlasnik kupio ovaj automobil, sakrio ga u skladište te ga verovatno nakon toga nikad više nije taknuo.

Legendarni 2,2 litarski redni petocilindraš je do tada već prešao oko 286 hiljada kilometara, ali motor je ostao prilično očuvan. Prema slikama je vidljivo da je celi automobil pun prašine i paučine, ali svi delovi su preostali izuzetno očuvani i na mestu. Zato je ovo savršena platforma za dobru restauraciju.

Cena je, kao što je i pomenuto, za ovaj automobil prilično niska te upravo zato privlači brojne potencijalne kupce. Međutim, na aukciju kreće tek 10. sepetmbra pa ćemo tada i saznati koja mu je prava vrednost te koja budućnost ga očekuje.

Izvor: Vozim.hr

Foto: Classic Car Auctions



čitanja : 12097



Komentari