home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Ford parkiranje

Nemački proizvođači automobila eksperimentišu sa tehnologijom automatizovanog parkiranja vozila, koje će uskoro biti dostupno zahvaljujući partnerstvu između Boscha i Forda.

Kao deo saradnje, kompanije su postavile Bosch inteligentnu infrastrukturu za parkiranje u skupštinsku garažu u Detroitu.

Inteligentna infrastruktura za parkiranje komunicira sa Ford automobilom opremljenim komunikacionom tehnologijom. Senzori u garaži prepoznaju vozila, pešake i druge opasnosti, i koriste te informacije za vođenje auta na otvoreno parking mesto.

Ova tehnologija bi omogućila ljudima da se dođu do garaže, izađu iz vozila i koriste svoj pametni telefon kako bi rekli automobilu da se parkira.

Verovatno će proći još neko vreme pre nego što parking garaže i vozila budu opremljena tehnologijom koja će omogućiti automatizovano parkiranje, ali Fordov glavni tehnološki direktor, Ken Vašington, rekao je da "verujemo da tehnologija automatizovanog parkiranja za velika vozila obećava" i da se uklapa u njihovu viziju budućnost koja ima „sve automatizovanija vozila koja su svesnija svog okruženja“.

Izvor: Autoexclusive.rs

Foto i video: Ford



čitanja : 817



Komentari