
Nemačko državno železničko preduzeće Deutsche Bahn (DB) je u Bremenu otvorilo novi logistički centar koji bi trebalo da servisira novu Mercedes-Benzovu fabriku baterija za električne automobile.
Baterijski sistemi proizvedeni u Mercedes-Benzovoj fabrici Hedelfingen u Štutgartu biće isporučeni u fabriku, udaljenu samo nekoliko stotina metara od novog logističkog centra DB-a, radi skladištenja i sortiranja a zatim će se ugrađivati u automobile.
Mercedes-Benz u fabrici u Bremenu proizvodi električni model EQE.
"Ponosni smo što nam Mercedes-Benz ne poverava samo isporuku novih vozila u sve evropske zemlje, već i snabdevanje vlastitih pogona novim jezgrom električnih automobila", rekla je izvršna direktorka DB-a za teretni saobraćaj Sigrid Nikutta.
Član izvršnog odbora za proizvodnju u Mercedes-Benzu Jörg Burzer je rekao da je kompanija zadovoljna što u DB Cargu ima iskusnog i pouzdanog partnera u prelazu na ekološki održivu logistiku.
Automobilski sektor spada među ključne klijente Deutsche Bahna i čini oko četvrtinu njegovog poslovanja s prevozom tereta. Vozovi prevoze uglavnom potpuno sastavljena vozila, ali proizvođači prebacuju i druge lance snabdevanja na železnicu kako bi smanjili emisiju štetnih gasova.
Deutsche Bahn želi da privuče i druge klijente za logistički centar u Bremenu, napominje se u saopštenju.
Izvor: Seebiz.eu
Foto: Deutsche Bahn