home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
VW ID.4
 
Evropski proizvođači automobila počeli su da koriste sva sredstva u ozbiljnom nadmetanju s kineskom konkurencijom. Tako je i Volkswagen na evropskom tržištu odlučio da uvede jeftiniju LFP bateriju u modelima ID.4 i ID.5.

Prva je tu bateriju počela da koristi Škoda u Elroqu i Enyaqu, a sada Volkswagen povlači isti potez, piše Autoblog.com.

Nova baterija od 58 kWh će omogućiti modelu ID.4 domet od 440 km, a ID.5 će imati domet od 450 km. Punjenje se odvija s maksimalnom snagom od 105 kW te od 10 do 80 posto traje 26 minuta.

Za sada se ne zna koliko će ovi Volkswageni biti jeftiniji, ali očekujte da bi osnovna cena mogla da se spusti za najmanje 3000 evra. Trenutno, prvi ID.4 košta 41.232 evra.

Izvor: Revijahak.hr

Foto: Arhiva Autoblog.rs / Volkswagen



čitanja : 72



Komentari