
Nakon što su nedavno objavljeno da je Lexus LF-A Nubrurgring Edition prešao stazu Nirburgring za 7 minuta i 14.64 sekundi a Dodge Viper ACR za 7 minuta i 12 sekundi, saopšteno je i vreme novog Porschea 911 Carrera S (991).
Dakle, novi 911 Carrera S (sa PDK menjačem i 3,8 litarskim agregatom sa 400KS i 440 Nm) je stazu Nirburgring prešao za 7 minuta i 40 sekundi, što je za 13 sekundi bolje od starog Porsceha 911 serije 997. To je takođe vreme koje se poklapa sa Porscheom 911 GT3.
Ivan Mitić - Autoblog.rs
Vec mnoge boli glava kada vide da ovih 400ks ima isto vreme na Ringu kao npr,SLR(620ks),Mursielago Lp640,a samo 2 sekunde su npr brzi Galjardo Superledjera(570ks),LF-A(560) :)))
Kad ce vise Turbo S i Gt2rs :))
I još jedana 20000000 pobeda za porsche na pisti u Dižonu
https://www.youtube.com/watch?v=xoPIo2El4Ng
Ovu trku legendarna zadnja vuča nije dobila
https://www.youtube.com/watch?v=AL20yUXSTxc
Slikaju mu zadnji deo jer je prednjica nikakva. Rezultatima sa Nirburgringa se baš i ne može hvaliti.
Ma važi... a koliko para treba dati za Poršea u odnosu na GTR-a,a?Plus pogon na sva 4. Ko i većina švapskih kola, dobra ali precenjena, visoka cena.
@sover
911 je kvalitetniji, dugotrajniji, a i ime brenda utice na cenu.
@ Balvan 21 Sep 2011, 20:48
Eh kakvi su Abarti nekad bili, a danas ih deru i serijske Škode. Pokojni Karlo se vrti kao ringišpil, šta mu od imena rade.
@Marko
A odakle ti te informacije o kvalitetu i dugotrajnosti? To o čemu ti pričaš je lojalnost prema brendu, u fazonu, za njega znam da je dobar.To su predrasude.Čitaj malo stane testove, pa ćeš videti šta ljudi misle i pišu o GTR-u.I ne kažem da su švabe loše, već imaju dobra kola a i dobar pamrketing pa su ne retko precenjeni.Ali i to treba znati
Autor dusan 21 Sep 2011, 20:46
u pravu si...ali je nizak dosta. aerodinamican,
Dok u GTR sede 4 osobe.
svaka cast za rezultat...ali mi ovaj Nirburgring stvarno ide na onu stvar...kao stvoren je za kompleksase...ajde da ga merimo...sad je to postala glavna tema...ko je za koliko presao Nirburgring...po meni to uopste nije relevatno...nisu isti uslovi, nije isti vozac...bla,bla,bla...stvarno su presli u dosadu