home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Acura Legend

Najprestižniji Hondin model je samo jednom završio na šlepu.

Kada kažemo najprestižniji Hondin coupe, većina će pomisliti na Prelude, ali svojevremeno je u ponudi bio i Legend Coupe. Stari Legendi se još uvek vrte i po evropskim oglasima, ali Amerika je bila njihovo najplodnije tlo.

Kako piše Index.hr, upravo je taj Legend komercijalizovan pod Acurinim brendom jedan od najopipljivijih dokaza beskompromisnog kvaliteta Hondi s kraja prošlog milenijuma.

Ovaj Legend Coupe je proizveden 1994. godine, a u rukama trenutnog vlasnika je 17 godina. Tyson Hugie je pedantno vodio evidenciju o održavanju automobila pa je tako nakon 921.750 pređenih kilometara napravio mali rezime. Kaže da je auto kupio 2003. godine u Las Vegasu sa 152.887 km iza njega. Malo toga je menjano pa je uz popravku lima od oštećenja kabina osvežena novim presvlakama i audio sistemom. I to je uglavnom to.

Ispod poklopca je 3.2 V6 motor, a treba reći da je kvačilo i dalje originalno. Ako vas zanima koliko je puta na autu promenjeno ulje, te neki drugi delovi poput akumulatora, alternatora i drugih potrošnih delova, pogledajte video u nastavku. Mi ćemo samo reći da je ova Honda samo jednom bila na šlepu, na oko 642.000 km. Tada je otkazala pumpa goriva.

Izvor: Index.hr

Foto: Screenshot YouTube



čitanja : 676



Komentari