Modifikovani Volkswagen up! koji mogu da voze i 16-godišnjaci

U Nemačkoj možete da vozite i sa 16 godina ako dobijete vozačku dozvolu A1. Međutim, ne smete da vozite običan automobil. Ovaj automobilčić je zato skrojen za one koji žele da voze što ranije. Zove se Geparda i, kao što vidite, nastao je na bazi Volkswagen upa!
Ideja je prepraviti automobil te dobiti dozvolu L5e, koja omogućava vozačima od 16 godina da upravljaju ovom kreacijom. U osnovi, ovo i nije pravi trotočkaš jer zadnja osovina ima dva točka, jedan do drugog, piše Motor1.com.

Kompanija koja stoji iza Geparde tvrdi da je modifikovala šasiju da bi poboljšala stabilnost automobila nakon ugradnje nove zadnje osovine. Modifikovani up! može da se smatra rivalom Citroëna Ami, Fiat Topolina i OpelaRocks-e jer i ta vozila mogu da voze 16-godišnjaci.

Kako navodi Revija HAK, Geparda koristi 1,0 litarski motor sa samo 20 KS i pogon na prednje točkove te ručni menjač s pet stepeni. Može da postigne 100 km/h, što baš i nije malo – u rukama početnika i s vozilom koja sigurno nema spektakularne vozne karakteristike.
Sa sedištem u Bad Homburgu, Geparda je već isporučila prva vozila i naplaćuje ih oko 20.000 evra. Nije malo, ali ako vas (i roditelje) svrbe prsti od nervoze da što pre izađete na put, u Nemačkoj postoji rešenje.
Izvor: Revijahak.hr / Motor1.com
Foto: Geparda