
Izvor: Deutsche Welle
Špigel piše da se vodeći nemački proizvođači automobila godinama tajno sastaju i krše pravila o konkurenciji. Tako je navodno dogovorena i prevara sa izduvnim gasovima zbog koje neki bosove autoindustrije zovu „ubicama“.

Novi rekorder na stazi Nirburgring Nordšlajfe, kada su u pitanju limuzine. Novi rekord je ujedno i ostvarenje Subaru plana da odveze krug ispod 7 minuta. U pitanju je specijalna verzija Subaru STI Type RA modela, koju je pripremio britanski Prodrive, a vozio Riči Stanavej.

Kako prenosi Serbiaring, vozač BMW-a Marko Vitman izvezao je najbrži krug na kvalifikacijama za prvu DTM trku u Moskvi, ali on po podne neće startovati s prvog mesta.

Kako piše Blic, ako pregovori radnika i rukovodstva “Fijata” budu uspešno završeni, potpuni preporod fabrike mogao bi da donese novi model italijanskog proizvođača automobila - naslednik “grande punta” koji bi se proizvodio u Kragujevcu.

Britanski mediji pišu da bi prvi drumski Mclaren F1 prodat u SAD-u na predstojećoj Bonhams Quail aukciji mogao da promeni vlasnika i za 10 miliona funti.

Radi se o automobilu GAZ-21 „Volga” koji pripada lično Putinu i koji je
kupio 2005. godine
Predsednik Rusije Vladimir Putin se složio sa idejom polaznika obrazovnog centra „Sirijus” da od njegovog automobila „Volga” naprave samovozeće vozilo, ali je tražio da se dogovore o njenom daljem korišćenju.

Tajvanski Luxgen (deo Yulong Grupe) najavljuje da će u oktobru i na kineskom tržištu početi sa prodajom svog kompaktnog crossovera U5.