
Megane RS Trophy-R smo upoznali još u maju kada je Renault saopštio da je ovaj automobil postavio novi rekord za serijske automobile sa prednjim pogonom na Nirburgringu.

Kako prenosi Sport Klub, vozač Honde Mark Markes počeće sa pol pozicije Veliku nagradu Nemačke, devetu trku sezone u Moto GP šampionata, ujedno poslednju pred letnju pauzu.

Britanski Charge Cars (specijalista za elektrifikovanje starijih vozila) na Goodwood Festivalu brzine izlaže električnu verziju klasičnog Ford Mustanga.

Kako piše Mondo portal, eksperimentalno je dokazano da se u automobilu parkiranom na suncu, kada su napolju tropske vrućine, temperatura već nakon sat vremena može dostići vrednosti opasne po ljudski organizam.

Kako prenosi B92, američki proizvođač električnih automobila u drugom kvartalu 2019. prodao je rekordnih 95.200 vozila.

Generalni menadžer kineske kompanije "Jinlong" (Landžou Guangtung nju enerdži automobajl) Jang Jian najavio je u izjavi "Tanjugu" da će "Ikarbus", čiji su novi većinski vlasnik, krajem godine krenuti sa proizvodnjom električnih autobusa.

Tokom Festivala brzine u Goodwoodu je saopšteno da će od 2021. godine startovati nova električna off-road trkačka serija nazvana Extreme E.
Kako do novog vozila, moguć i kredit bez učešća

Kako piše RTS, tržište automobila u Srbiji raste. Stručnjaci to objašnjavaju boljim ekonomskim parametrima, boljom ponudom kreditnih i lizing linija. Mnogo se kupuje i takozvanim "flet" sistemom gde se ne postaje vlasnik vozila već samo korisnik. Čak i državne institucije, poput opština, javnih preduzeća i ministarstava, umesto da kupuju u budućnosti će iznajmljivati vozila.