Lotus Evora 414E Hybrid i Evora Carbon Concept

Lotus Engineering je za ženevski Salon automobila pripremio premijeru nove plug-in hibridne studije, zvanično nazvane Evora 414E Hybrid Concept.
Broj u imenu označava 414KS (i 800 Nm) sa kojima raspolažu dva elektromotora (2 x 152kW/207KS), a deo sistema su i mali 1,2 litarski trocilindrični motor sa 35kW/48KS, sedmostepeni menjač i Lithium Polymer baterije.

Evora 414E Hybrid Concept može da radi u Eco ili Sport modu, dok samo na elektropogon može da pređe oko 56 kilometara (baterije mogu da se pune na običnoj kućnoj utičnici). Uz pomoć malog trocilindraša autonomija se penje na 483 km, a da hibridno vozilo ne znači i nedostatak performansi, potvrđuje i fabrički podatak da ubrzanje od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) traje manje od 4 sekunde.

Lotus Evora Carbon Concept
Još jedna Evora na Salonu u Ženevi je i Carbon Concept, koji kombijune belu karoseriju sa delovima od karbon fibera (krov, zadnji difuzor i prednji spojler).


Karbon fibera ima i u unutrašnjosti, uz kožu i alkantaru, dok aluminijumski točkovi od 19 inča (sa gumama Pirelli P Zero Corsa 235/35 napred i 285/30) zaokružuju atraktivniji vizuelni nastup ovog sportiste.
