home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Nakon što je još u oktobru prošle godine na Twitteru objavio prvi teaser crtež kao najavu za svoj Alpine Vision Gran Turismo concept, sada su pred nama i zvanične fotografije i video prilog o ovom automobilu pripremljenom za igricu Gran Turismo 6.

Dakle, radi se o futurističkom trkačkom automobilu koji je prikazan na međunarodnom "Festivalu automobila" u Parizu (2015 Festival Automobile International, traje od 28. januara do 1. februara), a zatim će ga videti i posetioci 2015 Rétromobile Showa (od 4. do 8. februara u Porte de Versaillesu u Parizu).


Prednji deo automobila i točkovi su inspirisani modelom Alpine A110, a treba napomenuti da će moći da se izabere u više boja: u narandžasto/plavoj i belo/plavoj kombinaciji, kao i u mat crnoj boji.


Za pogon je predviđen 4,5 litarski V8 motor sa 450KS pri 6500 o/min. i 580 Nm pri 2000 o/min., u kombioanciji sa sedmostepenim sekvencijalnim menjačem. Najveća brzina je 320 km/h, a pogon je na zadnje točkove.


Za zaustavlajnje ovog 900 kg teškog vozila (raspored težine 47:53) se brine kočioni sistem sa diskovima 390mm x 32mm napred i 355mm x 32mm pozadi.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 823



Komentari