home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Ovde prvo podsećanje da su lovci na auto novitete u novembru prošle godine u Nemačkoj snimili test primerak Hyundaijevog crossovera sa vodoničnim gorivim ćelijama.

Tačnije, vozilo je tada snimljeno ispred Hyundai Motor Europe Tehničkog Centra u Nemačkoj, dok će zvaničnu promociju imati na predstojećem CES sajmu potrošačke elektronike u Las Vegasu.

Hyundai FCEV

Vozilo će između ostalog raspolagati sa sistemom autonomne vožnje, naprednim sistemima asistencije vozaču ADAS, kao i novim pristupom u projektovanju enterijera, nazvanom Intelligent Personal Cockpit (sa glasovnim prepoznavanjem i dva digitalna displeja).

Hyundai FCEV

Ostaje da se vidi kakvo će definitvno ime dobiti ovaj model (za sada je poznat samo kao Hyundai FCEV), a neke ranije informacije kažu da će raspolagati sa 163KS i autonomijom do 800 km.

Hyundai FCEV

U vesti se navodi i da će punjenje vodonika trajati kao i punjenje rezervoara goriva kod običnih vozila.

Na kraju, Hyundai planira da na tržište Južne Koreje do 2020. godine plasira 10.000 vozila sa gorivim ćelijama.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 876



Komentari