home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Prvi model Fiat-a u partnerstvu sa Chrysler grupom

Beograd, 26. januar 2011. godine - Na predstojećem Međunarodnom salonu automobila u Ženevi, Fiat će premijerno predstaviti model Fiat Freemont, prvi automobil proizveden u patnerstvu sa Chrysler grupom. Novi model će se proizvoditi u meksičkom pogonu Toluka, a u prodaji u svetu će se naći u drugoj polovini 2011. godine.

Razvijen na osnovama modela Dodge Journey, dizajn novog Fiat Freemont-a zadovoljava potrebe svakog pojedinca u težnji za slobodom i avanturizmom. Prostran i udoban automobil, kreiran je da ispuni zahteve užurbane, gradske vožnje, kao i potrebe porodičnog odlaska na kraća i duža putovanja.

Dimenzije garantuju izuzetnu prostranost i udobnost modela Fiat Freemont. Dužina vozila je 489 cm, širina 188 cm, visina 172 cm, a međuosovinsko rastojanje od 289 cm je ujedno i najbolje je u svojoj kategoriji. Čak sedam standardnih sedišta omogućavaju svim putnicima jednaku vidljivost, a treći red se po potrebi može preklopiti stvarajući dodatni prostor za prtljag. Drugi red je opremljen dodatnim sedištima za decu u cilju veće zaštite i udobnosti. Fiat Freemont karakteriše i prostran zadnji deo za prtljag, kapaciteta od 1461 litra.

Jedinstveni dizajn odiše snažnim linijama branika i prednjih rešetki,  dok se LED svetla savršeno uklapaju u stilizovani zadnji deo vozila. Ekskluzivni enterijer modela Fiat Freemont opremljen je inovativnom komandnom tablom sa velikim ekranom osetljivim na dodir.

Fiat Freemont opremljen je prednjim pogonskim točkom sa turbo dizel 140 KS ili 170 KS 2.0 MultiJet motorom, u kombinaciji sa manuelnim menjačem. U budućnosti će biti dostupan u 4x4 verziji sa 170 KS 2.0 MultiJet motorom i 3.6 benzinskim V6 motorom sa 276 KS, oba sa automatskim menjačem.

Opremljen je sa sedam vazdušnih jastuka, kao i ABS sistemom sa pomoćnom kočnicom, programom za elektronsku kontrolu stabilnosti (ESP) i Hill Holder sistemom.  

U ponudi će se naći dva modela sa bogatim paketom opreme, po pristupačnim cenama.

Fiat Freemont će se prodavati i u Srbiji.

PR Fiat Automobili Srbija



čitanja : 3604



Komentari

Zelim im svu srecu!Moram priznati da se navikavam polako na ovoliki Fiat...Ovo cudo ima 4,9 metara!Samo da ubodu cenu.Mada sumnjam da cu ga vidjati ouno u Srbiji.

Autor Uros Cuore Sportivo 26 Jan 2011, 16:36

PRVI put da mi se jedan Fiat svidja, ovo sa Krajslerom mozda i izadje na nesto dobro :)

Autor krle 26 Jan 2011, 18:25

Motram priznati da se i meni sviđa. Ništa spektakularno ali djeluje solidno i koa što reče Uroš ako ne bude skup mogao bi i biti uspješan (10-15K godišnje)

Autor Marin 26 Jan 2011, 18:39

sasvim pristojan auto za porodicu

Autor Logan 26 Jan 2011, 20:49

Model koji ce se proizvoditi u Kragujevcu bi trebalo da bude predstavljen na nekom od jesenjih salona. To ce biti dogadjaj.

Autor FIAT Idea 26 Jan 2011, 21:02

lepo izgleda pravi porodicni.ovo treba kod nas da se proizvodi samo ko bi bre imo da kupi:)

Autor sinkee 26 Jan 2011, 22:25

Ne mogu da tvrdim, ali će ovo biti jedan od najvećih, ako ne i najveći auto sa Fiatovim znakom ikad pušten u prodaju.

Cenim da će učešće u prodaji ovih benzinaca biti 0.0001%:)

Autor blitzman 27 Jan 2011, 00:29

jes da je isti journey, ali onaj fijatov znak napred mu daje mnogo bolji izgled nego sto je journey imao.

Autor dzigi 27 Jan 2011, 10:52