
Seat Exeo modelske godine 2011. (u limuzinskoj i ST karavan verziji) je od sada evropskim kupcima dostupan i sa Multitronic transmisijom u kombinaciji sa 2.0 TDI common-rail dizelašem od 105 kW/143KS.
Exeo 2.0 TDI Multitronic sedan po fabričkim podacima troši 5,8 litara goriva na 100 km, od 0-100 km/h ubrzava za 9,3 sekunde a postiže maksimalnu brzinu od 208 km/h (karavanska ST verzija do 100 km/h stiže za 9,6 sec i može do 201 km/h).

U standradnoj opremi ovog Exea se između ostalog nalazi sedam vazdušnih jastuka, dvozonski klima uređaj, el. podizači stakala, daljinsko centralno zaključavanje, cruise control, bluetooth, CD MP3 radio sa 8 zvučnika, svetla za maglu i alu točkovi od 17 inča.

Sem toga, Exeo modelske godine 2011 nudi i više mesta za noge putnika na zadnjim sedištima (za 44 mm, i to zahvaljujući izmenjenim sedištima).
Ivan Mitić – Autoblog.rs
Koliko mogu da primetim, ovo je prosla generacija Audija A4 sa drugacijim farovima.
Ako je i tehnika uzeta sa A4ke, nije losa kombinacija.
Nema sta da trazi na trzistu po sadasnjim cenama koje su u rangu sa novim passatom. Bez obzira sto je napravljen na osnovi starog A4 mislim da je dosta kvalitetan auto, ali bi cenom trebao da bude na nivou superba, od nekih 17-18 k pa navise.