home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Dok čekamo na potpuno nove modele Q30 i XQ30, Infiniti je za modelsku godinu 2015 napravio određene izmene u svojoj aktuelnoj gami.

Najveću pažnju su privukle vesti vezane za Infiniti G37 koji je pored skromnih izmena doživeo i promenu imena pa se ovaj sedan sada zove Infiniti Q40.

2015 Infiniti Q40 će biti dostupan od avgusta ove godine, a biće na raspolaganju sa 3,7 litarskim V6 benzincem sa 328KS (u paru sa sedmostepenim automatskim menjačem), kao i sa izborom verzija sa 4x4 pogonom ili bez njega.

Inače, Infiniti je zahvaljujući modelu Q50 izuzetno uspešno zaključio prvu polovinu tekuće godine. Infiniti je naime u prvih šest meseci 2014. godine širom sveta isporučio 101.220 vozila, što je rast od 30 odsto u odnosu na isti period 2013. godine. Takođe, to je i najbolji polugodišnji rezultat za ovu marku u vlasništvu Nissana.

Infiniti očekuje da prodaja ovog modela još poraste, i to zahvaljujući budućoj produženoj verziji koja će se na kineskom tržištu pojaviti do kraja ove godine. To nije jedini novitet za Kinu, budući da se još tokom 2014. očekuje premijera modela ESQ, u stvari Infintijeve verzije Nissana Juke.

Treba pomenuti da tokom 2015. godine stižu i kompaktni model Q30 i crossover XQ30, kao i da će od 2017. godine Infiniti modeli proizvoditi i u novoj fabrici u Meksiku (u novoj zajedničkoj fabrici Renault-Nissana i Daimlera).

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 1010



Komentari