home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Hyundai Santa Fe

Hyundai je sa prvim zvaničnim fotografijama potvrdio da će uskoro promovisati četvrtu generaciju SUV modela Santa Fe.

Novi Santa Fe je dobio drugačiji prednji i zadnji deo u odnosu na dosadašnji model, uz upadljivu prednju masku, po uzoru na novije modele ove marke.

Tu je i prva slika potpuno nove unutrašnjosti u kojoj se ističu i visoko postavljeni centralni ekran i multimedijalni sistem, kao i TFT instrument tabla.

Hyundai Santa Fe

Za sada je poznato da će korejska verzija u ponudi imati 2,0 i 2,2 litarske turbo dizel motore, kao i 2,0 litarski turbo benzinac, uz 8-stepeni automatski menjač i 4x4 pogon.

Vozilo će između ostalog dobiti i Rear Occupant Alert sistem koji nadgleda zadnja sedišta kako bi detektovao putnike i upozorio vozača kada će oni napustiti vozilo (pre svega kako bi upozorio roditelje ako slučajno ostave dete zaključano u vozilu).

Takođe, deo standardne opreme će činiti i brojni bezbenosti i sistemi asistencije vozaču, uključujući Forward Collision Avoidance Assist (FCA), Forward Collision Warning (FCW), Lane Keeping Assist (LKA), Lane Departure Warning (LDW), Driver Attetion Warning (DAW), High Beam Assist (HBA), Rear Cross-Traffic Alert (RCCA) i Advanced Driver Assistance System (ADAS).

Više informacija će biti saopšteno naknadno, dok se prezentacija za evropsku javnost očekuje početkom marta, na sajmu automobila u Ženevi (u J. Koreji prodaja inače startuje 21. februara).

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Ranije objavljeni renderi

Hyundai Santa Fe

Hyundai Santa Fe


čitanja : 1397



Komentari