home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Aspark Owl

Nakon završnih testova najzad je spremna serijska verzija japanskog supersportskog električnog automobila Aspark Owl, prenosi Radiosarajevo.ba. O kakvom se "mostrumu" radi najbolje pokazuju performanse: Dva električna motora daju snagu od 2012KS (1480 kW) i Owlu obezbeđuju maksimalnu brzinu od 400 km/h.

Aspark Owl

Još impresivnija su ubrzanja: Aspark Owl iz mesta dostiže 100 km/h za manje od dve sekunde, dok igla brzinomera poklopi brojku 300 km/h nakon 11 sekundi! Nijedan serijski automobil ne može se pohvaliti ovakvim ubrzanjima.

Aspark Owl

Baterija kapaciteta 64 kWh obezbeđuje voznu autonomiju do 450 kilometara. Ako se fantastičnim performansama doda doza ekskluzivnosti, odnosno činjenica da će biti napravljeno svega 50 primeraka Owla, ne treba da čudi visoka cena: 2,9 miliona evra!

Aspark Owl

To nije sve: Ako želite da imate Aspark Owl, morate da platite naknadu za rezervaciju u iznosu od 50.000 evra. Iako je Aspark japanska kompanija, proizvodnja Owla biće organizovana u Italiji. Planirano je da prvi primerci budu ispručeni kupcima u drugom kvartalu godine, ali moguće je da virus COVID-19 odloži promociju.

Izvor: Radiosarajevo.ba

Foto: Aspark



čitanja : 629



Komentari