home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Novi Mitsubishi Colt

8 Jun 2023 - 16:46 Noviteti Link
Mitsubishi Colt

Nakon što je ranije ove godine na evropsko tržište stigao novi ASX (na bazi Renaultovog Captura), iz Mitsubishija je tada takođe potvrđeno da je u pripremi i naslednik Colta.

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

Sada je novi Colt (sedme generacije) pred nama, a u prodaji na evropskom tržištu će se naći od jeseni.

Mitsubishi Colt

Novi Colt stiže kao još jedan od modela koje je Mitsubishi za evropsko tržište razvio u saradnji sa Renaultom. Konkretno, i novi Colt ima platformu i tehnologiju Renaulta što ovde znači Mitsubishijevu verziju Renaultovog Clia. Tako je i novi Colt dugačak 4053 mm, širok 1798 mm i visok 1439 mm, dok je međuosovinsko rastojanje 2583 mm. Ovde i podatak da su točkovi od 15 do 17 inča.

Što se prtljažnika tiče, fabrika deklariše minimalni kapacitet od 391 litar, dok se preklapanjem naslona zadnje klupe dobija 1069 litara.

Mitsubishi Colt

Novi Colt se vizuelno razlikuje od Clia po manjim izmenama na prednjem i zadnjem delu, sa Mitsubishi oznakama.

Mitsubishi Colt

Ovo dakle Mitsubishijev hatchback B segmenta sa 5 vrata koji će se nuditi i sa Renaultovim hibridnim pogonskim sistemom (sa 1,6 litarskim benzincem i elektromotorima sa kombinovanom snagom od 143KS, uz automatski menjač). Ovoj verziji je do 100 km/h potrebno 9,3 s.

Mitsubishi Colt

Sem toga, u paleti će se naći i 1,0 litarski turbo benzinac koji raspolaže sa 91KS i 6-stepenim manuelnim menjačem (do 100 km/h za 12,2 s), kao i 1,0 litarski atmosferski motor sa 67KS i 5-stepenim manuelnim menjačem (do 100 km/h za 17,1 s).

Mitsubishi Colt

Mitsubishi je takođe najavio da će novi Colt dolaziti sa bogatom opremom, kao i brojnim funkcijama udobnosti i bezbednosti.

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

Automobil u zavisnosti od paketa opreme ima digitalne instrumente od 7.0 ili 10.0-inča, 7.0 ili 9.3-inčni ekran osetljiv na dodir, adaptivni tempomat, aktivno održavanje trake, automatsko kočenje, kamera sistem od 360°, prepoznavanje saobraćajnih znakova, pomoć pri parkiranju, dva USB porta, Bose sound sistem sa 9 zvučnika i sabvuferom...

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

Na kraju treba reći i da će se novi Colt proizvoditi u Renaultovoj fabrici u Bursi (Turska).

Ivan Mitić – Autoblog.rs





čitanja : 3953



Komentari