home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Aion Hyper SSR

Kineski proizvođač automobila GAC je predstavio evropsku verziju svog električnog hiperautomobila Aion Hyper SSR koji upravo stiže na tržište.

S novim modelom koji će koštati oko 200.000 evra, GAC najavljuje kraj Lamborghinijevog i Ferrarijevog ‘monopola na tržištu hiperautomobila‘.

Aion Hyper SSR

Serijski model dolazi sa zadnjim pogonom i 1.242 KS (913 kW), a GAC tvrdi da može postići 100 km/h za 1,9 sekundi. Car News China izveštava da SSR ima najveću brzinu od 250 km/h i može preći 506 km s punom baterijom od 75 kWh.

Aion Hyper SSR

U skladu s nultim emisijama, GAC tvrdi da je unutrašnjost Hyper SSR-a izrađena od održivih materijala i ne sadrži životinjske proizvode. U unutrašnjosti su upravljač u obliku šestougla, izuzetno lagana sedišta i obilje digitalne tehnologije.

Aion Hyper SSR

Digitalni instrumenti imaju dijagonalu od 8,8-inča, a dodirni ekran je veći s 14,6 inča.

Aion Hyper SSR

Skraćenica kineskog hiperautomobila SSR znači Super, Sport, Race.

Izvor: Jutarnji.hr / CarNewsChina.com



čitanja : 2342



Komentari