
Od jula ove godine MAN počinje serijsku proizvodnju i prodaju eTGE, dostavnog vozila sa čistim elektro pogonom. Već gotovo 10 godina MAN Truck & Bus, koji je u vlasništvu Volkswagen grupe, bavi se razvojem potpuno čiste dostave i odvoženja robe u urbanim celinama, a prvo serijski proizvođeno vozilo uskoro stiže.

Ford je pre nekoliko dana predstavio novi generaciju Focusa, pri čemu je naglasak bio na prezentaciji skupljih verzija kao što su Vignale, ST-Line i Active. Ako ste se pitali kako izgleda bazna verzija novog Focusa, evo i nekoliko fotografija takvog primerka.

Toyota je ponudila verziju modela Land Cruiser namenjenu kupcima lakih komercijalnih vozila.

Poslednji primerak supersportskog modela Huayra Coupe biće ofarban u boje F1 bolida Luisa Hamiltona.

BMW je u Velikoj Britaniji ponudio specijalno izdanje Serije 1, u čast osvojenih titula u British Touring Car Championship-u (BTCC).

Dodge je za Durango GT pripremio novu ponudu, i to opcioni Rallye Appearance package (po ceni od 1.495 američkih dolara), za atraktivniji izgled ovog modela.

Sem novog Focusa sedan, Ford je Kinezima juče u Chongqingu predstavio i restilizovanu verziju sedana Escort.

Novi Audi A6 (interne oznake C8) je početkom marta na sajmu automobila u Ženevi promovisan u limuzinskoj varijanti, a sada je pred nama i njegova karavanska Avant verzija.

Na početku treba podsetiti da je dosadašnja generacija Focusa svetsku premijeru imala još 2010. godine na NAIAS sajmu automobila u Detroitu, dok je redizajnirana verzija predstavljena početkom marta 2014. godine, na sajmu u Ženevi.

Renault je na tržištu Južne Amerike prikazao novi Kangoo, koji je u stvari nama dobro poznata Dacia Dokker, samo sa novim imenom.

Nakon što je Volkswagen početkom godine na NAIAS sajmu automobila u Detroitu predstavio novu Jettu, Nemci su pripremili još jednu novu limuzinu, i to za Kinu.

Kada je Opel u pitanju skraćenica OPC ima svoju težinu, ali sada samo u vizuelnom smislu.

Nakon što je prošle nedelje prikazao obnovljene verzije modela Spark, Cruze i Malibu, Chevrolet je danas predstavio i modernizovani Camaro za modelsku godinu 2019.

Kompanija Kia će implementirati pogon na svim točkovima u modele Optima, Sedona i Niro, sudeći prema njenom strateškom planeru i predsedniku.

Porscheovo odeljenje Porsche Exclusive Manufaktur je nekoliko dana nakon modifikovane Panamere Turbo Crayon sada predstavilo i specijalno izdanje modela 911 GT3 RS.