home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Test “Novosti”: novi “mercedes S klase”, perjanica nemačkog giganta, opet pomerio granice. U “Dajmleru” ističu da su težili ka tome da naprave najbolji automobil na svetu

Prvi pogled i prvi ulazak u kabinu novog “mercedesa S klase”, koji smo imali zadovoljstvo da isprobamo na poligonu centra “Mercedes-Benca” u Krnješevcima, uverio nas je u to da perjanica fabrike iz Štutgarta i dalje deluje bajkovito.

S tri razvojna prioriteta “Intelligent Drive”, “Efficient Technology” i “Essence of Luury”, nova “S klasa” pomera granice tehnologije na mnogim nivoima. Ne samo što je u tehnološkom smislu predvodnik među vozilima “Mercedes-Benca”, već je to i u razvoju automobila uopšte.

Kao i od svake prethodne generacije, i od nove kupci očekuju da uspostavi standarde u svim segmentima i da opravda epitet “najbolji automobil na svetu”. Dr Diter Zeče, predsednik Upravnog odbora “Dajmlera AG” i direktor “Mercedes-Benc karsa”, objasnio je “ideju vodilju”.

- Naše težnje nisu bile definisane u smislu bezbednosti ili estetike, snage ili efikasnosti, komfora ili dinamičnosti, već smo želeli “najbolje ili ništa” u svakom pogledu.

Kompletan članak na sajtu Novosti.rs



čitanja : 1148



Komentari

"Zvijer". : )))

Autor Pit 05 Mar 2014, 17:06