home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Vesti iz Formule 1

21 Okt 2015 - 15:39 Sport Link

Pireli: Agresivnije gume od 2017.

Kako prenosi Sport klub, iz fabrike Pireli i F1 kuloara stiže nam jedna vest koja će verovatno načiniti srećnim sve one prave ljubitelje ovog sporta.

Naime, nakon obnavljanja ugovora sa F1, Pireli je rekao da će već sledeće godine testirati "agresivnije" pneumatike, koje bi počele da se upotrebljavaju 2017.

Pot terminom "agresivnije" podrazumeva se da će se brže trošiti, što znači da će timovi mnogo više morati da paze i da će biti više taktiziranja i više stajanja u boksu.

"Želimo da udovoljimo i navijačima i vozačima. Videćemo šta možemo da uradimo. Pravićemo promene gde god je potrebno pa čak i ako to znači da ćemo nešto morati da menjamo iz korena", rekao je Pol Embri, glavni za odeljak motosporta u Pireliju.

Masa ima dostojnog naslednika

Brazilski vozač Formule 1 Felipe Masa ne mora da brine jer je dobio pravog naslednika koji je već pokazao talenat za automoto sportove.

Mali Felipinjo, koji će za nešto više od mesec dana napuniti šest godina, u kući Brazilca pokazao je da će biti izuzetan vozač. Masa je na svom Instagram profilu objavio snimak na kojem se vidi umeće Felipinja u vožnji dečjeg kartinga.

Felipe je nekada vozio za Ferari, a trenutno vozi za Vilijams, gde će voziti i sledeće sezone. Očigledno je da u njegovom sinu imamo i dostojnog naslednika brazilske tradicije u F1.

Rozberg: Sada vozim da se zabavim i pobedim

Niko Rozberg se oprostio od nada za prvu titulu, ali i dalje ima ciljeve za kraj ove sezone, pogotovo za trku u Teksasu.

„Jasno je da su šanse za titulu samo matematičke. Ali, daću sve od sebe, probaću da se zabavam i da dobijem bar neku od trka“.

Nemac je otkrio da se oseća izuzetno sigurno u timu Mercedesa.

„Svaki put kada uđem u garažu, dočeka me osmeh, a to je najbitnije. To mnogo znači jednom F1 vozaču pogotovo nakon trke kakvu sam imao u Rusiji“, rekao je Rozberg.

Izvor: Sportklub.rs



čitanja : 675



Komentari