
Niko Rozberg vozi sezonu karijere! Četvrta trka - četvrta pobeda! Nemac konkurenciji nije dao ni delić šanse za uspeh.
Niko Rozberg dominira! Nakon Mensela, Šumahera i Sene, Rozberg je tek četvrti vozač u istoriji Formule 1 koji je uspeo da zabeleži četiri vezana trijumfa na početku sezone.
Rozberg je trku u Sočiju završio ispred Luisa Hamiltona, treću poziciju je zauzeo Rajkonen.
Trku je obeležio i udes Sebastijana Fetela na samom početku.
Ovom pobedom, sedmom uzastopnom računajući i proteklu sezonu, a ukupno 18. u svojoj karijeri, Rozberg je došao do 100. poena, i ima 43 više od Luisa Hamiltona. Treći u generalnom plasmanu je Kimi Rajkonen sa 43 boda, zatim sledi Rikardo u Red Bulu sa 36, a Fetel je peti sa 33 boda.
Naredna trka je na programu 15. maja u Barseloni.
Generalni plasman vozača
1. Rozberg (Mercedes) 100
2. Hamilton (Mercedes) 57
3. Rajkonen (Ferari) 43
4. Rikardo (Red Bul) 36
5. Fetel (Ferari) 33
6. Masa (Vilijams) 32
7. Grožan (Has) 22
8. Kvjat (Red Bul) 21
9. Botas (Vilijams) 19
10. Verštapen (Toro Roso) 13
11. Alonso (Meklaren) 8
12. Magnusen (Reno) 6
13. Hulkenberg (Fors Indija) 6
14. Sainc (Toro Roso) 4
15. Perez (Fors Indija) 2
16. Baton (Meklaren) 1
17. Vandorn (Meklaren) 1
Izvor: Hotsport.rs
Foto: AFP
Rozberg: Vratiće se Luis
Vozač Mercedesa Niko Rozberg smatra da će se njegov timski kolega Luis Hamilton brzo vratiti u borbu za titulu.
Nemac je dobio prve četiri trke u šampionatu Formule 1 2016, dok aktuelni šampion zaostaje 43 boda.
"Ovo je bio odličan vikend, vozilo je bilo fantastično. Od početka do kraja sam bio koncentrisan, jer kada usporite, onda počnete da pravite greške. Luis je obavio odličan posao, brzo se sa deseto popeo na drugo mesto. Prošlo je četiri trke od 21, Luis će se sigurno vratiti. On je motivisan, više nego ikada. Imamo neverovatna vozila i želimo da pobeđujemo", rekao je Rozberg.
Izvor: Sportklub.rs
Najdosadnija trka do sada u sampionatu.Kvjat razvalio Fetela,tipcno Ruski,nema zajebancije.Prvi bodovi za Renault.Ne znam na koju je foru Magnusen dovezao RS16 do 7 mijesta,taj auto je katastrofa.
I šta ja ono rekoh , Mercedes je dovoljno dominantan da se može sprdati sa ostalima a to uključuje i "probleme" Hamiltona.
Tako da samo budala ne može shvatiti , u Mercedesu je odlučeno da će Rosberg biti šampion , konstruktorska titula ni u jednom momentu nije sporna , jer će Hamilton uvijek biti blizu ali i ne preblizo Rosbergu.
Živi bili pa vidjeli na kraju godine.
Djordje
Nije baš tako.
Bilo je tako 2014-e, pa donekle i 15-e, medjutim 16-e ne mogu da se zezaju.
Čini mi se da Hamiltonovim mukama nije kraj još, mada se konačno razbudio kao vozač.
Niko je sjajan, mada će od sledeće trke Hamilton pružati ozbiljniji otpor.
Čini mi se da sve zavisi od problema Hamerovih, da li će moći da se bori za titulu ili ne.
Niko je postigao sjajne rekorde.
Ako bude nastavio ovako, još ako ga bude poslužila i sreća, mogao bi da zabeleži odlične rekorde i dominantnu sezonu.