
Valentino Rosi ostvario je najbrže vreme na trećem slobodnom treningu na stazi u Muđelu i na taj način pokazao da će, i pored povrede, biti veoma konkurentan na svom terenu.
Čuveni Doktor ostvario je vreme 1:46.543 i to u bukvalno poslednjem krugu, na veliku radost brojnih navijača. Iza njega je bio aktuelni svetski šampion Mark Markez sa 322 hiljadita dela sekunde zaostatka, dok je treći bio prošlogodišnji pobednik na ovoj stazi Horhe Lorenco, sa 368 hiljaditinki sporije od nekadašnjeg timskog kolege.
Pored ove trojice direktno u Q2 plasirali su se Alvaro Bautista, Maverik Vinjales, Tito Rabat, Mikele Piro, Andrea Doviciozo, Dani Pedrosa i Aleš Espargaro. Kvalifikacije su na programu od 14 časova, a trka za Veliku nagradu Italije u kraljevskoj klasi u nedelju u isto vreme. Svu akciju iz Muđela možete pratiti u direktnim prenosima na Sport klubu 1.
Izvor: Sportklub.rs