home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
toyota lemans

Pored nastojanja da konačno dođu do dugo očekivane pobede na trci 24 sata Le Mana, u Toyoti ovaj put žele i da obore rekord Audija čiji LMP1 prototip je 2010. godine za 24 sata prešao najviše kilometara.

U Toyoti i njenom trkačkom odeljenu Gazoo Racing veruju da će u junu ove godine konačno stići do dugo očekivane pobede na legendarnoj trci izdržljivosti 24 sata Le Mana koja im godinama izmiče iz ruku, a želeli da priznaju ili ne, samouverenosti japanske automobilske kompanije doprinosi i činjenica da ove sezone u Svetskom šampionatu trka izdržljivosti (WEC – World Endurance Championship) nema trijumfalnih timova Audija i Porschea.

Osim namere da dođu do prve pobede na 24 sata Le Mana s kojom bi, nakon Mazde, bili druga japanska automobilska kompanija koja je "zatvorila“ najviše krugova na legendarnom francuskom "klasiku“, u Toyoti imaju još jedan cilj: nadmašiti rekordnu kilometražu (5410.713 km/397 krugova) koju je 2010. godine ostvario pobednički LMP1 prototip Audi R15 Plus TDI čiji su upravljač delili Timo Bernhard, Romain Dumas i Mike Rockenfeller.

"Naš primarni cilj je pobeda, ali ako budemo imali sreće s nekolicinom faktora koji utiču na ritam trke i ne budemo imali situacije zbog kojih će se naši automobili biti u garaži mimo redovnih zaustavljanja, mislim da možemo da oborimo rekord Audija“, rekao je direktor Toyotinog LMP1 tima Rob Leupen i dodao da su njihovi automobili bili blizu cilja i prošle godine.

Napominjemo da će Toyota za ostvarenje svojih velikih ciljeva (nažalost bez velike konkurencije) imati dve prilike, jer će se prema novom pravilniku i kalendaru FIA-e koji se odnosi na WEC trka 24 sata Le Mana u supersezoni 2018./2019. voziti dvaput.

Izvor: Klix.ba

Foto: Toyota / Gazoo Racing



čitanja : 824



Komentari