home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA GALERIJA

Mark Markes

Mark Markes slavio je na Velikoj nagradi Francuske u Le Manu u MotoGP šampionatu. Drugi je bio Andrea Doviciozo, treći Danilo Petrući. Džek Miler iz Pramak Dukatija je bio četvrti, a Valentino Rosi peti.

Žoan Mir, Karel Abraham su imali problem i pre starta trke jer su u pali u pripremnom krugu.

Mark Markes je dobro startovao, a uz njega su bila dvojica vozača Dukatija Andrea Doviciozo i Danilo Petrući. Španac je ipak uspeo da se izdvoji, a probleme je imao Andrea Doviciozo koji je pao na sedmo mesto. VAlentino Rosi je imao solidan start i u prvom krugu je bio četvrti. Pol Espargaro je odlično počeo jer je osvojio čak sedam pozicija i bio je peti. On je napao i Valentina Rosija, koji je odbranio četvrto mesto. Danilo Petrući je u ranoj fazi trke napadao Marka Markesa ali nije uspeo da ga obiđe.

Petrući je zatim napravio greške, obišao ga je Džek Miler, Valentino Rosi a zatim i Andrea Doviciozo. Dezmodovi je uspeo da se oporavi posle početne greške i obišao je Rosija. Njih dvojica su imali malo veći zaostatak za Džekom Milerom i Markom Markesom, a Australijanac je na 23 kruga do kraja rešio da napadne Markesa i obišao je aktuelnog šampiona. Da kruga kansije je Markes uzvratio udarac, a borbi za vodeće pozicije su se pridružili Doviciozo i Rosi.

Na 20 krugova do kraja pao je Maverik Vinjales i to zbog greške Frančeska Banjaje koji je udario vozača Jamahe.

Nekoliko krugova kasnije je Danilo Petrući obišao Rosija koji je u tom momentu bio četvrtoplasirani. Na čelu je bio Markes na 15 krugova do kraja, drugi je bio Doviciozo sa preko jedne sekunde zaostatka. Na devet krugova do kraja je Markes imao tri sekunde viška u odnosu na Dovicioza, a Rosi i Petrući su počeli tada da smanjuju zaostatak za Milerom i Doviciozom. Petrući je obiišao nedugo zatim Milera, dok je Rosi zaostajao.

Šest krugova pre kraja je aktuelni šampion imao veliku prednost ispred Dovicioza i Petrućija koji su se borili za drugo mesto, a Valentino Rosi je smanjivao zaostatak za četvrtoplasiranim Džekom Milerom. Do kraja međutim nije bilo izmena u plasmanu. Šesti je bio Pol Espargaro, sedmi Franko Morbideli. Aleks Rins je završio desetoplasirani, a iza njega je kroz cilj prošao Horhe Lorenco.

Bila je ovo 300. pobeda u kraljevskoj klasi za fabrički tim Honde.

Izvor: Sportklub.rs

Markes: Ove godine mogu da vozim na više načina

Mark Markes samo na kratko na Velikoj nagradi Francuske nije bio na vodećoj poziciji. Ali, na kraju je zabeležio pobedu.

Mark Markes slavio je na petoj ovosezonskoj trci Moto GP i pokazao da je Honda u njegovim rukama moćno oružje. Markes je tako doneo svom timu 300. pobedu u kraljevskoj klasi.

"Ovo je prvi put da sam vozio sa mekom gumom napred, ali ove godine možemo da vozimo na dva ili tri različita načina. Na različite načine mogu da uštedim vreme što je bolje u odnosu na prošlu godinu. To mi daje mogućnost da za različite stilove vožnje koristim različite gume", istakao je nakon trke u Le Manu Mark Markes.

Petrući: Nemam za čime da žalim

Danilo Petrući na trećem mestu je završio petu trku sezone u Moto GP.

Mark Markes pobednik je Velike nagrade Francuske, a veliki uspeh ostvario je Danilo Petrući koji je trku završio na trećem mestu. Petrućiju je ovo prvi podijum u sezoni.

"Rekao sam sebi OK, pokušaću kada sam siguran da nešto mogu da uradim. Ali, napravio sam dve velike greške i morao sam da nadoknadim mnogo vremena. Sredinom trke sam zaista pritiskao, ali bio sam daleko. Na kraju sam bio zadovoljan i nemam za čim da žalim. Zaista dobra borba sa Markom i Džekom i Andreom. Zadovoljan sam", rekao je na konferenciji za medije nakon trke Danilo Petrući.

Doviciozo: Moramo da budemo zadovoljni situacijom

Andrea Doviciozo imao je odličnu trku u Le Manu na Velikoj nagradi Francuske koji je završio na drugom mestu.

Andrea Doviciozo istakao je da je u Francuskoj osvojio 20 važnih poena i da je u šampionatu nakon pet trka sve otvoreno.

"Moramo da budemo zadovoljni sa 20 poena i situacijom u šampionatu. Tu smo, moramo da budemo pozitivni i sve je otvoreno. To je jedna strana priče i zbogtoga mogu da budem zadovoljan ovim vikendom. Malo sam se mučio iako brzina nije bila loša. Ipak, nije bila dovoljno dobra. Ušao sam u trku sa mnogo samopouzdanja, završio drugi i osvojio 20 poena. To nije loše", rekao je nakon trke Andrea Doviciozo.

Moto2: Prvi trijumf Aleksa Markesa, Baldasari pao

Aleks Markes je slavio na Velikoj nagradi Francuske u Le Manu u okviru Moto2 šampionata sveta u motociklizmu. Drugi je bio Horhe Navaro, treći Augusto Ferndandes, a lider šampionata Lorenco Baldasari je pao u drugom krugu trke.

Na startu trke u Le Manu odlično je krenuo Tom Luti koji je preuzeo prvo mesto, a već u drugom krugu se desio udes Lorencu Baldasariju pa je tako lider šampionata već tada završio trku.

Aleks Markes i Tom Luti su bili u početku trke na čelu, a stizao ih je veteran Simone Korsi. Ubrzo je Luti imao problema i on je izgubio nekoliko pozicija pa je brat Marka Markesa na 18 krugova do kraja preuzeo prvo mesto. Pratio ga je Korsi koji je uskoro sam pao i zbog sopstvene greške je završio u šljunku.

Markes je potom uvećavao svoju prednost u odnosu na Horhea Navara i Augusta Fernadnesa koji su vodili veliku bitku za drugu poziciju, a Fenrandes je na kraju rešio da ne rizikuje i uzeo je drugo uzastopno treće mesto u trci Moto2 šampiona.

Posle trojca Markes, Navaro, Augusto kroz cilj je kao četvrtoplasirani prošao Bred Binder, peti je bio Ćavi Vijerhe, a trećeplasirani u genralnom plasmanu Marsel Šroter je završio tek kao osmi.

Mekfi na Le Manu stigao do druge pobede u karijeri

Britanski motociklista Džon Mekfi ostvario je drugu pobedu u karijeri u Moto3 šampionatu, pošto je u nedelju trijumfovao na legendarnom Le Manu.

Vozač Petronasa je je došao do prve pobede posle dve godine i devet meseci.

Iako je Mekfi počeo trku sa pol pozicije, do 15. kruga je na čelu bio Tacuki Suzuki. Delovalo je da će japanski motociklista upisati novu pobedu, a onda je nakon greške izleteo sa staze i pao sa motocikla, pa je vođstvo preuzeo Mekfi.

Britanac je do kraja vodio borbu sa Lorencom dala Portom, ali je uspeo da prvi prođe kroz cilj sa vremenom 37:48.689. Dala Porta je kasnio 0.106 sekundi.

Lider šampionata Aron Kane završio je na trećoj poziciji sa 0.757 sekundi zaostatka.

Sledili su ih Gabrijel Rodrigo (+0.978), Andrea Minjo (+1.201), Kajto Toba (+1.410), Selestino Vieti (+1.451), Kazuki Masaki (+1.636) i Jakub Kornfejl (+1.848).

U generalnom plasmanu Kane je i dalje prvi sa 74 boda, Dala Porta je drugi sa 60, a na trećem mestu je Antoneli sa 57. Posle nedeljne pobede Mekfi je na devetoj poziciji sa 34.

Moto3 šampionat nastavlja se 2. juna Velikom nagradom Italije.