
Kako je preneo sajt Autosport.com, Danijel Rikardo postigao je dogovor sa Meklarenom za 2021. Potvrda ove vesti očekuje se u toku nedelje.
Kako se navodi, Danijel Rikardo zameniće sledeće godine Karlosa Sainsa u Meklarenu, a paralelno će biti potvrđen i Sainsov odlazak u Ferari.
I Rikardu i Sainsu ugovori koje imaju ističu na kraju ove sezone iako je Meklaren imao opciju da produži Sainsov ugovor za još jednu godinu.
Rikardo je dovođen u vezu sa Meklarenom i 2018. u vreme kada je odlučivao o produženju saradnje sa Red Bulom. Tada se odlučio za Reno, a Sains je tada iz francuskog konstruktora stigao u Meklaren.
Rikardov odlazak otvoriće mesto u Renou. Biće zanimljivo da vidimo ko će se u tom timu pridružiti Estebanu Okunu. Već ima priča da je Fernando Alonso pokazao interesovanje da se još jednom vrati u Reno što bi bio treći put da vozi za Francuze.
Izvor: Sportklub.rs