
Šef Mercedesa Toto Volf obećao je da će se pobrinuti da Valteri Botas ima 'sjajnu budućnost' čak iako ne ostane u timu, prenosi Sport Klub.
Čelnici Mercedesa još razmišljaju ko će, pored Luisa Hmiltona, biti drugi vozač naredne sezone – hoće li to ostati Valteri Botas ili će priliku dati Džrodžu Raselu.
„Ako bismo došli u situaciju da nekome drugom damo priliku, onda je moja odgovornost da se pobrinem da Valteri ima sjajnu budućnost. On to zaslučuje“, rekao je Volf.
„Bio je u timu sa najboljim vozačem svih vremena i nije lako istaći se u takvoj situaciji, ali je on fantastičan. Odluka o tome ko će voziti naredne sezone biće stateška – videćemo hoćemo li zadržati ovu postavu ili ćemo probati nešto smelije. Razgovaraćemo i sa Valterijem i sa Džordžom“.
U generalnom plasmanu vozača Maks Ferstapen vodi ispred Luisa Hamiltona i Landa Norisa. Valteri Botas je četvrti, Džordž Rasel je na 17. poziciji.
Takmičenje u Formuli 1 nastavlja se 1. avgusta trkom za Veliku nagradu Mađarske.
Izvor: Sportklub.rs
Foto: Reuters