
Honda potvrdila lošu vest za vozače Red Bula
Maks Ferštapen i Serhio Peres će sigurno startovati iz poslednjeg reda na nekoj od trka Formule 1 do kraja sezone 2021., potvrdili su juče iz Honde.
Naime, obojica vozača Red Bula su i zvanično ostali na jednom motoru manje do kraja sezone, posle teških incidenata na „Silverstonu“ i „Hungaroringu“, neposredno pre letnje pauze, piše Sport Klub.
U Mađarskoj su obojica bili nevine žrtve haosa u prvoj krivini, kojeg je izazvao pilot Mercedesa, Valteri Botas.
Gore je prošao Peres, čiji je hladnjak ostao bez tečnosti, pa je morao da stane posle samo jednog kruga. Nakon pažljivog pregleda od strane Honde, konstatovano je da je naneta šteta prevelika, pa je promenjen agregat na bolidu. Za Meksikanca je to bila druga promena motora ove sezone, od ukupno tri, pre novih kazni.
Ferštapen je doživeo težak incident na Velikoj nagradi Velike Britanije, kada se posle kontakta sa Luisom Hamiltonom zakucao u zaštitni zid, već u prvom krugu. Motor iz bolida je poslat u Japan na popravku, međutim, na kraju se ispostavilo da mu spasa nema. Holanđanin je sa istim agregatom započeo vikend u Mađarskoj, da bi nakon kvalifikacija usledila potpuna zamena, jer su pronađene pukotine na bloku motora.
Još uvek nije jasno na kojoj trci će Red Bul odraditi kazne. Najverovatnije će to biti na nekoj od staza koje pružaju najveće mogućnosti, kao što su Monca, Interlagos ili Meksiko. Iz ekipe su stigle informacije da nijedan njihov vozač neće krenuti sa začelja kolone u SPA Frankošampu, ali je ipak bolje da sačekamo konačnu odluku i predstojeći vikend u čuvenoj belgijskoj vazdušnoj banji.
Izvor: Sportklub.rs
Peres ostaje u Red Bulu i naredne sezone
Meksički automobilista Serhio Peres voziće za Red Bul i sledeće godine, pošto su dve strane dogovorile nastavak saradnje pred trku za Veliku nagradu Belgije.
Peres je u redove austrijskog tima stigao ove sezone, i to pošto su se u Red Bulu odlučili da prvi put angažuju vozača koji nije član njihovog programa za mlade vozače. Od početka sezone Meksikanac je imao uspone i padove, ali je zablistao na Velikoj nagradi Azerbejdžana, na kojoj je slavio.
„Srećan sam što ću nastaviti saradnju sa sjajnim timom kakav je Red Bul i u novoj eri Formule 1, a to je i sjajna prilika za mene. Svi počinju od nule dogodine zbog novih propisa, tako da je moj jedini cilj da idem pravo do vrha sa Red Bulom“, rekao je Peres povodom potpisivanja novog ugovora.
Šef ekipe Red Bula Kristijan Horner rekao je da je za tim Peresovo iskustvo od velike važnosti, posebno zbog promena koje će uslediti od naredne godine.
„Čeko je veoma cenjen član tima i njegovo iskustvo i veštine su od neverovatne važnosti u borbi za titulu u konkurenciji konstruktora. Njegova integracija u tim je bila laka, a mi smo takođe impresionirani njegovim izdanjima u prvom delu sezone, čime je potvrdio za šta je sposoban u našem bolidu. Sledeće godine ulazimo u novu eru Formule 1, sa potpuno novim propisima i bolidom, a sa više od 200 trka iza sebe i decenijom iskustva Čeko će imati ključnu ulogu u toj tranziciji za naš tim“, naglasio je Horner.
Prvi vozač Red Bula i naredne godine biće Maks Ferstapen, a potvrda Peresovog ostanka izvesno znači i da će Alfa Tauri zadržati Pjera Gaslija i Jukija Cunodu.
Izvor: Sportklub.rs