
Kako prenosi Sportklub, iskusni sportski direktor i arhitekta novog Dukatija, Điđi Dal Anja ima velika očekivanja pred novu sezonu.

Na današnji dan pre 55 godina rođen je trostruki svetski šampion, Ayrton Senna, Brazilac koji je po mnogima bio i ostao najveći vozač Formule 1.

Kako prenosi Sportklub, ovogodišnja trka za Veliku nagradu Nemačke i zvanično je otkazana.

Sedmostruki šampion sveta u Formuli 1 Mihael Šumaher najbogatiji je vozač na svetu, prema istraživanju "Pitpassa".

Valentino Rosi je bio razočaran zato što je zbog provale oblaka otkazan poslednji dan testiranja u Kataru.

Honda je objavila informaciju da će se novi Civic Type R u svom trkačkom izdanju takmičiti u ovosezonskom BTCC (British Touring Car Championship) šampionatu.

Kako prenosi Sportklub, Velika nagrada Nemačke ipak neće biti vožena ove sezone u šampionatu Formule 1. Domaćin je ove godine trebalo da bude Nirburgring, koji se svake godine smenjuje s Hokenhajmom, ali je on dobio nove vlasnike koji nisu potpisali ugovor sa F1.

Šef Formule 1 nije blagonaklono gledao na napore novog tima Manor da u Australiji pokuša da izveze bolide na stazu. Kao što znamo, Manorovi bolidi su ceo vikend proveli u garaži, mehaničari su se motali oko automobila, vozači su malo sedeli u kokpitima, malo šetali po boksu, ali bolidi iz garaže nisu izlazili na treninge ili trku.

Kako prenosi Spotklub, okružni sud u Valensiji pozvaće prvog čoveka Formule 1, Bernija Eklstona da iznese dokaze u istrazi o navodnoj korupciji i proneveri tokom dodele trke F1 2012. gradu Valensiji.

Samurajski dizajn „aurisa“ nije izgubio oštricu iako je od premijere prošlo više od dve godine! Ali zato je „pao“ u cenovniku! Osnovni model u Srbiji košta 12.690 evra.

Sergio Marchionne, odnedavno glavni šef Ferrarija, te glavni direktor FiatChrysler Automobilesa, u izjavi za novinare je rekao da će sam brend Ferrari biti uspešan ukoliko njegova ekipa u Formuli 1 pobeđuje.

Vozači Mercedesa u šampionatu Formule 1, Luis Hamilton i Niko Rozberg bili su ispred konkurenata u trci za Veliku nagradu Australije, a već posle trke u Melburnu oglasio se i Red Bul. Tim koji je četiri sezone uzastopno osvajao titulu, sa (sada bivšim članom) Sebastijanom Fetelom najavio i mogućnost povlačenja iz "najbržeg cirkusa".

Preuzeto sa: BrzaBrzina.com
Trkom CompingWorld.com 500 nastavljena je NASCAR sezona
U kompletnoj dominaciji Chevroleta, čiji su vozači zauzeli osam od prvih deset pozicija, ponovo je slavio Kevin Harvick ispred Jamie McMurraya i Ryan Newmana.

Od sezone 2015. ime Milovana Mikice Vesnića biće usko vezano za novog sponzora, jednu od najuspešnijih naftnih kompanija koja posluje na ovim prostorima, EKO Serbia A.D.

BMW Motorsport je povodom 40-godišnjice svoje prve pobede na Sebringu predstavio trkački model Z4 GTLM sa novom grafikom eksterijera.