
U prisustvu više od 200 zvanica, u beogradskom hotelu Zira dodeljena su priznanja najboljima u svim moto disciplinama, kao i onima koji su dali svoj doprinos razvoju i afirmaciji ovog sporta u zemlji i inostranstvu.

Prošle godine je proglašena najdosadnijom, ove godine, trka u Katalunji proglašena je za najzanimljiviju u kalendaru.

Dakar 2015. je 37-o izdanje „Relija svih relija” i sedmo koje će se održati na Južnoameričkom kontinentu.

Prema nedavnim izveštajima Volkswagen radi na studiji izvodljivosti o tome da li je moguće da ova kompanija napravi tim koji bi se takmičio u F1. Citirajući izvore upoznate sa planovima proizvođača, mediji navode da studiju vodi bivši direktor Ferrarija Stefano Doenicali koji je prešao u Audi ranije ove godine.

Od 2016. sva Moto GP vozila će imati ista pravila i ograničenja i kako prenose čelnici ovog takmičenja, među inženjerima više "neće biti tajni".

Britanac Kris Meeke i Norvežanin Mads Ostberg ostaju u prvoj vozačkoj posadi Citroenove fabričke ekipe u svetskom prvenstvu u reliju (WRC).

Svetska automobilska federacija (FIA) saopštila je da teško povređeni vozač Marusije Žil Bjanki nije usporio u dovoljnoj meri prilikom udesa na Velikoj nagradi Japana.

Na sledećem Dakar reliju će se, po prvi put u 37 godina održavanja trke, na startu pojaviti električni automobil. Zove se Acciona, napravljen je u Španiji, a voziće ga Albert Bosch i Agustin Paya.

Ako organizatori, FIA i Formula 1 postignu zajednički jezik, broj trka će se povećati na ukupno 21 i to zahvaljujući povratku Velike nagrade Koreje. Ta trka je izostala ove sezone, a trenutno je u predlogu kalendara za 2015. označena zvezdicom, što znači da njeno održavanje još uvek nije potvrđeno ni sigurno.

Sebastijan Fetel je prvi put provozao Ferari u Maranelu i nije štedeo epitete za svoj novi bolid i novi tim.

Direktor Red Bula Kristijan Horner kaže da vidi sličnosti između Danila Kvjata i Sebastijana Fetela.

Kompanija Ford je potvrdila da će se, po isteku sezone 2015., povući iz jednog od najpoznatijih i najzanimljivijih automobiliskih šampionata na svetu, australijskog V8 Supercarsa. Time će, što se fabričkih ekipa tiče, u istoriju otići veliko rivalstvo između "plavog ovala" i General Motorsove australijske marke, Holdena, koji je u proteklih nekoliko godina takođe redukovao, ali za sada ne i ukinuo, fabričku podršku ekipama.

TOYOTA Racing tim je svetski šampion u kategoriji vozača i proizvođača, posle
finalne trke sezone Svetskog šampionata u izdržljivosti na stazi Interlagos u
Sao Paulu
Osma i finalna trka sezone je bila veoma uzbudljiva, a TS040 HYBRID br. 8 i svetski šampioni Anthony Davidson i Sébastien Buemi su osvojili drugo mesto, nakon što je bezbednosni automobil usporio potencijalno uspešnu borbu za prvo mesto.

Valentino Rosi će još bar godinu dana morati da sačeka na rekordnu četvrtu pobedu na Monca Reliju. Ispred njega je završio Robert Kubica, koji je pobedio sa 13 sekundi prednosti u odnosu na Rosija i dokazao da i te kako i dalje može da vozi na vrhunskom nivou.

Bivši vozač Formule 1 Mark Veber doživeo je pravi horor na poslednjoj trci Svetskog šampionata izdržljivosti, na stazi Interlagos u Sao Paulu.