Range Rover Evoque u Grand Motorsu po povoljnijoj ceni

S namerom da kupce zaštiti od čestih valutnih oscilacija i većinu modela učini jeftinijim nego do sada, Grand Motors, uvoznik i serviser Land Roverovog programa, od nedavno sve cene, umesto u američkim dolarima, kalkuliše i iskazuje u evrima.

Tokom 2011. godine Mercedes-Benz Cars je širom sveta prodao više automobila
nego ikada pre: ukupno je kupcima isporučeno 1.362.908 vozila brendova
Mercedes-Benz, Smart i Maybach, što je za oko 77.000 primeraka više nego u do
sada rekordnoj 2007.
(Dalje)

Nemački Volkswagen je saopštio da je tokom 2011. godine širom sveta po prvi put u svojoj istoriji isporučio više od 5 miliona putničkih automobila. Tačnije, radi se o 5.100.000 putničkih automobila, što je za 13,1 odsto više u odnosu na 4,5 miliona u 2010. godini.

Šesta etapa Dakar relija otkazana je zbog kiše i snega koji je pao u Čileu u sred leta.

Nissan je danas predstavio trkački GT-R Nismo GT3, koji će sledeće nedelje učestvovati i na trci 24 sata Dubaija.

Toyota je prošlog meseca u Japanu promovisala obnovljenu verziju Land Cruisera V8 (u Japanu kao Land Cruiser 200), modelske godine 2012, a u međuvremenu su objavljene i ove slike obnovljenog Land Cruisera V8 za evropsko tržište.
Tata eMO Concept

Tata Motors ovih dana na Salonu automobila u Nju Delhiju između ostalog izlaže Safari Storme, Nano CNG i Manza hybrid concept, dok je za predstojeći Salon u Detroitu ova indijska kompanija najavila da će pokazati koncept manjeg gradskog automobila sa elektro pogonom, sa minimalistički dizajniranim enterijerom i sa zadnjim, takozvanim samoubilačkim vratima.

Još jedan dan, još jedan modifikovani Mercedes SLS AMG. Ovoga puta u pitanju je Inden Design i njihov beli SLS AMG sa novim mat crnim točkovima.

GM India na Salonu automobila u Nju Delhiju predstavlja i Chevroletov model Sail MPV, koji će se na indijskom tržištu naći sredinom ove godine.

Indijski Maruti-Suzuki je danas na Salonu automobila u Nju Delhiju održao svetsku premijeru svog novog MPV modela Ertiga, čija prodaja u Indiji treba da počne krajem marta ili početkom aprila.

Češki proizvođač automobila oborio je rekord u proizvodnji i plasmanu vozila i to sa prodatih 875.000 primeraka, u 2011. godini. Najviše automobila prodato je na stranim tržištima.