
Aktuelni šampion Moto GP Mark Markes propustiće trku za Veliku nagradu Evrope u Valensiji, potvrdila je Honda.

Proizvodnja automobila Fijat 500L nastavljena je u utorak u dve smene u kragujevačkoj fabrici Fijat Krajsler automobili (FCA) Srbija, posle sedam dana plaćenog odsustva, prenosi Beta.

Kolekcija automobila koja je pripadala Najeebu Khanu, bivšem direktoru kompanije Interlogic Outsourcing, prodata je na aukciji.

U trenutnoj javnoj raspravi o konceptima automobilskih pogona, fokus je očigledno na smanjenju emisije NO2, a posebno CO2. Da bi to postigli, političari i delovi industrije se u potpunosti oslanjaju na baterijske električne pogone. Međutim, nova studija Udruženja nemačkih inženjera (Verein Deutscher Ingenieure ili VDI) 'Procena životnog ciklusa automobila s različitim pogonskim sistemima' pokazuje da je takav jednostrani fokus prilično kontraproduktivan za okolinu.
Toyota Corolla Touring Sports 1,2 Turbo Sport na testu Auto magazina

U odnosu na hečbek, Toyota Corolla karavan ima duže međuosovinsko rastojanje i dosta više mesta za kolena putnika na zadnjim sedištima

Mercedes je kompanija sa dugom istorijom i imaju veliku želju da u svakom segmentu budu najbolji na svetu, pa tako je i kada se radi o sistemu autonomne vožnje, gde im je jaka konkurencija američka kompanija Tesla.

* Za grafiku eksterijera se pobrinuo italijanski umetnik Carmine Di Giandomenico
Stiže i Land Rover baby Defender

Novi Defender je već neko vreme dostupan kupcima, a u Land Roveru planiraju da svoju ponudu tokom 2022. godine prošire i jednim pristupačnijim modelom.