
Lexus ima novu ponudu za britanske kupce, i to specijalno izdanje LC Coupea.

Fabrički Porsche 911 Carrera T ima 3,0 litarski šestocilindrični turbo motor sa 370KS i 450 Nm, ubrzanje do 100 km/h traje 4,5 sekunde, do 200 km/h stiže za samo 15,1 sekundu, dok je najveća brzina 290 km/h.

Podsećanja radi, Honda je ranije ove godine na sajmu automobila u Džakarti (Indonesia International Motor Show 2018) promovisala i Small RS Concept, studiju malog sportskog automobila za koji se tada pretpostavljalo da najavljuje nove generaciju modela Brio koji se od 2011. godine prodaje u Aziji.

Istraživanja Agencije za bezbednost saobraćaja pokazuju da vozači apsolutno podržavaju kažnjavanje svih koji voze pod dejstvom alkohola, iako je svaki treći među anketiranima priznao da je i sam vozio pijan.

Jaguar E-Type Series 3 iz 1974. godine je uspešno restuiran i opremljen modernim tehnologijama, a za ceo taj proces je bilo potrebno čak 3.000 radnih sati!

* Kao baza je poslužio Mercedes G63 AMG, a delo je kanadske firme Inkas, specijalizovane za blindirane limuzine

Abt Sportsline je svoju ionako bogatu gamu proširio i novim paketom za Seat Leon Cupru 300.

Mii, najmanji model u ponudi Seata, više nije dostupan u verziji sa 3 vrata.

Faraday Future je obezbedio fabriku za sklapanje automobila u Hanoveru u Kaliforniji prošle godine sa ciljem da započne proizvodnju prvog automobila 2018. Uprkos finansijskim preprekama, ima šanse da će kompanija ostvariti ovaj cilj. Faraday Future cilja decembar za prve isporuke modela FF 91, navodi se u saopštenju. Faraday Future tvrdi da je sklopio prvu karoseriju FF 91 EV-a.

Prvi put posle puno godina, vozači zaista idu na tehnički pregled, odnosno zamenili smo formalnost - pravim tehničkim pregledom, rekao je Vladimir Marinković iz Asocijacije tehničkih pregleda.

Europ Raid, popularna vožnja Francuskih studenata evropom u Peugeotovom legendarnom modelu „205“ ove godine će se održati po peti put! 23 dana kroz 20 zemalja! 10.000 kilometara za 800 studenata sa 250 automobila! Upravo sada oni se nalaze blizu nas, prolaze koz Bosnu i Hercegovinu gde će se na svom putu kratko zaustaviti u nacionalnom parku Sutjeska odnosno boraviti u Tjentištu i Foči!