
Audi je za dve godine potpuno osposobio mađarsku fabriku za kompletnu proizvodnju modela A3 Sedan.
Dacia/Renault Duster i kao Nissan Terrano: zvanična skica

Nissan je krajem oktobra prošle godine i zvanično potvrdio da će kupcima u Indiji pod svojim znakom ponuditi novi SUV za koji se još tada znalo da se u stvari radi o Nissanovoj verziji Renault Dustera.
* Obratite pažnju na 22. sekund videa, brzina pri udaru oko 180 km/h

* Pod haubom je 3,6 litarski V6 motor sa oko 290KS, cena nešto više od 83.000 evra

Nakon GT BR-10 Edition paketa, američki Vorsteiner je najavio još jedan tjuning program za Bentley Continental GT.

Na slikama je BMW 335i sedan (F30) čijem vlasniku je AudioCityUSA pomogao da se njegov automobil razlikuje od standardnog primerka.

Cene izložbenog prostora za sajam automobila u Moskvi naredne godine, izazvale su nezadovoljstvo među proizvođačima automobila. Kako prenosi "Komersant", cena kvadratnog metra će do 1. septembra iznositi 185 evra (prošle godine taj iznos je iznosio 110 evra), a nakon toga datuma će skočiti na astronomskih 250 evra.

Južnokorejski proizvođač automobila Kia ostvario je rast prodaje u Rusiji u prvih pet meseci ove godine za 4,7 odsto, na 77.329 vozila. Kako je saopštila kompanija, lider po obimu prodaje i dalje je model „kia rio“ sa 36.189 automobila i godišnjim rastom od 5,8 odsto.
Renault Captur na probi "Kurira"

Multitalenat: "Kaptur" radi posao monovolumena, krosovera, a uz to ima imidž urbanog vozila
Trend prodaje u svetu ukazuje da segment monovolumena pada, a da njegovo mesto osvajaju krosoveri. Zato je "Reno" napravio "kaptur", najpre koncept, sada serijski model. Njegovo ime zvuči svemirski, a tako i izgleda. Najkraći opis bi mu bio - podignuti "klio", što je odlično s obzirom na jedan od najuspelijih dizajnerskih podviga u poslednje pola decenije.
Pre izvesnog vremena se u centru Toronta u Kanadi desio zanimljiv događaj. Prestali su da rade semafori za vreme najveće gužve. Ipak, umesto kolapsa saobraćaja, nije se dogodilo ništa jer je jedan prolaznik hrabro preuzeo ulogu policajca i regulisao saobraćaj dok nije stigla policija…
VUHL 05 premijerno na 2013 Goodwood Festival of Speed

Nova kompanija VUHL (Vehicles of Ultra-Lightweight & High-Performance) je najavila da će na događaju 2013 Goodwood Festival of Speed (od 11. do 14. jula) predstaviti svoj prvi super automobil.

Da i bogataši prave ogromne gluposti pokazuje i nedavna nesreća tokom brdske trke na Prescott Speed Hillu u Gloucestershireu, gde je Edmund Burgess uspeo da gotovo u potpunosti ošteti automobil Bugatti T13 napravljen 1924. godine. Današnja vrednost ovog modela je 300.000 evra, a tokom trke Edmund Burgess je izgubio kontrolu nad automobilom zbog kvara na kočnicama.
