home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

MG3 Xross

2 Jun 2011 - 09:14 Top secret Link

MG (u kineskom vlasništvu) je nedavno predstavio serijsku verziju modela MG3, a u pripremi je i njegova vizuelno atraktivnija (pro)terenska varijanta.

Ova verzija će po kineskim izvorima nositi naziv Xross, a ne Streetwise kako se ranije govorilo. 

MG3 Xross (dužine oko 4 metra, međuosovinsko rastojanje 2,52 metra) neće imati pogon na sva četiri točka, ali će deo paketa činiti nešto veći klirens, atraktivniji spoljašnji izgled (robusniji branici, plastični zaštitni elementi, alu točkovi, svetla za maglu, krovni nosači...) i bogatija oprema. 

I MG3 Xross će pokretati četvorocilindrični 1,3 i 1,5 litarski benzinski motori. Prvi ima 53.5 kW/73KS, a drugi razvija 80kW/109KS pri 6000 o/min. i 135 Nm obrtnog momenta pri 4500 o/min. (u paru sa petostepenim manuelnim menjačem a kod 1.5L motora opciono i sa automatikom).   

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 1155



Komentari