Snimljen novi Citroen C3

Novi Citroen C3 bi po nekim izvorima trebalo da ugleda svetlost dana kasnije tokom ove godine (možda na sajmu automobila u Parizu), a do tada evo i jedne špijunske slike maskiranog test primerka.
Još uvek aktuelna, druga generacija Citroena C3 se inače pojavila u septembru 2009. godine na salonu automobila u Frankfurtu, da bi početkom 2013. Citroen predstavio i njenu obnovljenu verziju.
Novi C3 bi trebalo da bude napravljen na platformi bratskog Peugota 208, biće lakši od prethodnika i nudiće više mesta u unutrašnjosti (u kojoj će se naći i veliki kolor ekran osetljiv na dodir), dok će njegov dizajn biti inspirisan novijim modelima francuske marke.
U paleti motora možemo očekivati trocilindarske benzince 1.0 sa 68KS i 1.2 (u verzijama sa 82KS i 110KS), kao i četvorocilindarski dizelaš 1.6 BlueHDi (u verzijama sa 75KS, 99KS i 120KS).
Ivan Mitić – Autoblog.rs