home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Dok je naš uvoznik Subarua na nedavnom BG Car Show-u izložio aktuelnu verziju sportskog sedana WRX STI (ima 2,5 litarski turbo benzinski motor sa 221 kW/300KS i 407 Nm, u paru sa manuelnim šestostepenim menjačem), japanski proizvođač je nedelju dana kasnije na sajmu automobila u Njujorku prikazao novu generaciju Impreze.

Subaru je u Njujorku promovisao regularnu Imprezu hatchback i sedan (pod haubom je 2,0 litarski benzinac sa 152KS), dok ćemo na novi WRX STI morati da sačekamo još neko vreme. Za sada nije poznato kada će tačno stići novi WRX STI, ali na ovom nezvaničnom renderu je prikazan njegov mogući izgled.

Nova Impreza je inače prvi model koji je dobio novu Subaru Global Platformu, a koja će se koristiti i na drugim Subaru novitetima, uključujući tu i budući veliki crossover sa sedam sedišta.

Što se dimenzija tiče, nova Impreza je duža od stare za 41 mm, šira za 38 mm, niža za 10 mm, a ima i 25 mm duže međuosovinsko rastojanje.

Što se tiče novog WRX STI, neke glasine kažu da će ovaj model navodno imati hibridni pogon, i to kombinaciju 2,0 litarskog turbo motora napred i elektromotora pozadi, sa ukupno 320KS. Sve to naravno uz agresivniji izgled (proširenja blatobrana, hauba sa otvorom za vazduh, upadljivi zadnji spojler...), karakteristične alu točkove, sportski izduvni sistem, modifikovano oslanjanje, jače kočnice i doteranu unutrašnjost.

Ivan Mitić – Autoblog.rs

Render: Xtomi.blogspot.hu



čitanja : 830



Komentari

Nesumnjivo će biti odličan, ali nekako je bezličan - bez tih felni i spojlera ladno bi mogla biti neka Mazda...

Za mene je još uvek najlepša WRX STi GD sa sredine dvehiljaditih...

Autor Miki 04 Apr 2016, 19:03

Baš kao i svaka Impreza do sad u non STI verzijama , oličenje bezličnosti pa i ta iz 90-ih.
Generalno da ne postoje te STI verzije , 80% ljudi vjerovatno nikad ne bi čuli za Imprezu a bogami ni za Subaru kao brend.

Autor Đorđe 04 Apr 2016, 20:21