home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Najnovije vesti govore da će Audi uskoro predstaviti potpuno novi 2.5 TFSI benzinski motor rezervisan za top verzije kompaktnih modela.

Novi motor će se prvo pojaviti u modelima RS3 Sedan i TT RS, javlja Car&Driver pozivajući se na visoke izvore u Audiju. Podsetimo, potonji bi svetlost dana mogao da ugleda krajem meseca na salonu automobila u Pekingu, a potom bi usledila i implementacija u RS3 Sedan.

U skladu sa ranijim informacijama,  motor će u maksimumu davati oko 400KS, što u prevodu znači opasno približavanje granici od 4 sekunde za sprint do 100 km/h.

250 km/h maksimalne brzine nikada nije bilo pod znakom pitanja, pa čak ni 280 km/h u opcijskom paketu bez ograničenja. Recimo i da će isti motor verovatno pokretati i novi Golf R.

Izvor: Index.hr

Foto: arhiva



čitanja : 585



Komentari